Такий матеріал, як штапель, вважається тканиною змішаного типу. Він дуже м'який і приємний на дотик, тонкий і легкий, завдяки чому широко використовується для пошиття одягу. Дизайн такого виду текстилю може бути дуже різноманітним - як однотонним у будь-яких відтінках, так і з різноманітними спринтом.
Склад та особливості виробництва штапельної тканини
Виробництво штапельного полотна не має нічого особливого - воно створюється шляхом традиційного переплетення зі скорочених волокон. Короткі нитки забезпечують тканині такі властивості, як еластичність та пружність.
Штапель - це тканина, що має змішаний склад. Натуральною складовою є бавовна, синтетичним компонентом може бути віскоза або лавсан. Саме завдяки штучним волокнам тканина набуває ті властивості, які найбільше привертають увагу потенційного покупця - високі експлуатаційні характеристики та еластичність.
Штапель - види тканини
Тканина штапель відрізняється досить широким асортиментом видів та дизайні, що дозволяє підібрати тканину, ідеально підходящу для вашого конкретного запиту. Перш за все, тканини класифікуються за складом:
- Віскозний штапель - це матеріал, що складається на 100% з волокон деревної целюлози. Він відрізняється більш гладкою та шовковистою поверхнею, рухливими властивостями, може незначно тягнутися.
- Бавовняний штапель - полотно, що складається повністю зі 100% Бавовняної сировини. Це дуже тонкий і легкий матеріал, що особливо цінується любителями натуральних тканин. Проте він дуже сильно мнеться.
- Змішаний склад - широке розмаїття текстилю, що поєднує в собі натуральні та синтетичні волокна в різних відсоткових співвідношеннях - 50/50, 60/40, 70/30 або 20/80.
Еластичні властивості Штапелю прямо залежать від його складу. Якщо присутні еластинові волокна, текстиль буде відмінно тягнутися. Відсутність же даного компонента робить штапель абсолютно ненатяжним, таким, яким він є в переважній більшості випадків.
За типом фарбування штапельні тканини поділяються на два види:
- Гладко фарбовані. До цієї категорії відносяться однотонні види тканини. Відмінною особливістю є те, що при виробництві бажаний відтінок спочатку надається ниткам, і лише після цього створюється полотно. Завдяки такій технології, колір не вимивається з часом.
- Малюнкові. Це види текстилю з друкованими принтом - малюнками, орнаментами. Як правило, всі популярні моделі літніх суконь зі штапелю шиють ся з нього.
Склад та особливості виробництва штапельної тканини
Виробництво штапельного полотна не є нічим особливим - воно створюється шляхом традиційного переплетення скорочених волокон. Короткі нитки надають тканині такі властивості, як еластичність та пружність.
Штапель - це тканина, яка має змішаний склад. Натуральною складовою є бавовна, а синтетичною компонентною може бути віскоза або лавсан. Саме завдяки штучним волокнам тканина набуває ті властивості, які найбільше приваблюють потенційного покупця - високі експлуатаційні характеристики та еластичність.
Будь ласка, повідомите, якісь конкретні питання або теми, на які ви хотіли б, щоб я зосередився
Існує думка, що наповнений льон - це виключно літня тканина через яскраві і барвисті квіткові принти. Але це далеко не так - різноманіття дизайну включає в себе також варіанти у смужку, у горох, у клітинку, улюблені багатьма китайські огірки та багато іншого, що може гармонійно вписатися в гардероб для будь-якої пори року.
Переваги та недоліки штапелевої тканини
До важливих переваг штапельного полотна можна віднести такі властивості:
- тканина чудово пропускає повітря;
- в штапельному одязі не спекотною влітку;
- відмінно поглинає вологу;
- матерія з часом не втрачає колір, навіть яскраві відтінки;
- приємні тактильні відчуття - м'якість, легкість, ніжність;
- естетичні властивості - широке розмаїття красивих дизайні, можливість драпування.
На сьогодні купити штапель в Україні дуже просто - на ринку представлено багато варіантів складу і дизайну. Але перед тим, як вирішити на покупку, важливо дізнатись і про недоліки шрапнелевого матеріалу. По-перше, варто враховувати, що навіть за дотримання всіх правил щодо догляду, дана тканина дає скорочення з часом. Ще штапель дуже мнеться, особливо якщо в його складі високий відсоток натуральних волокон.
Галузь застосування штапельних тканин
Штапель застосовується виключно для виробництва предметів одягу. З нього з впевненістю можна шити:
- чоловічі та жіночі сорочки;
- повсякденні та святкові блузи;
- сукні зі штапелю, сарафани;
- майки, футболки;
- одяг для сну - піжами, нічні сорочки;
- дитячий одяг, включаючи речі для новонароджених;
- халати та інший повсякденний одяг для дому.
Штапельні тканини використовуються виключно для пошиття одягу, в інших галузях виробництва текстильних виробів вони не застосовуються.
Рекомендації щодо догляду за виробами з Штапелю
Штапель вважається досить примхливою тканиною, навіть з дотриманням всіх правил, вона все одно звужується під час прання. Щоб вироби зі штапелю служили якомога довше, не втрачаючи своїх естетичних і практичних властивостей, слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Важливо обрати делікатний режим пральної машини, температура води не повинна перевищувати 40 градусів.
- Варто використовувати максимально м'які й бережні мийні засоби.
- Якщо на виробі є пляма, перед завантаженням його в пральну машину місце забруднення варто добре потерти порошком.
- Віджимати вироби з Штапель варто лише вручну й максимально обережно.
- Сушити льонку з використанням сушильної машини не рекомендується.
- Прасувати вироби зі Штапелю тканини можна лише з зворотного боку з використанням марлі або іншої тонкої тканини.
Ми завжди на зв'язку